פרטים על פרופ' יעל השילוני -דולב ב:וועדה המארגנת


פרופ' יעל -דולב

דוא"ל

yaelhash@mta.ac.il

השתייכות

המכללה האקדמית תל אביב יפו

תפקיד

חברת ועדת ביקורת, האגודה הסוציולוגית

ביוגרפיה

פרופסור יעל השילוני-דולב היא חוקרת מובילה העוסקת בממשק שבין סוציולוגיה, בריאות וחולי, ביו-אתיקה, משפחה, מגדר וטכנולוגיות רפואיות. מחקריה בנושאי בריאות העובר, בחירת מין הילוד, גיל ופריון, הקפאת ביציות, הולדה לאחר המוות ועוד, זכו לתהודה בינלאומית ופורסמו במיטב כתבי העת בארץ ובעולם. נוסף על כך פרסמה שלושה ספרים.
השילוני-דולב הייתה חוקרת אורחת באוניברסיטאות מובילות באירופה. ב 2015 התארחה בליכטנברג קולג' ללימודים מתקדמים שבאוניברסיטת גטינגן בגרמניה. בשנת 2010 שהתה כעמיתת מחקר במרכז לביו-מדיסין באוניברסיטת קינגס' קולג' בלונדון. את הפוסט-דוקטורט ערכה בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית, וכדוקטורנטית התארחה וחקרה באוניברסיטת קלן בגרמניה.
השילוני-דולב חברה בקבוצות מחקר בינלאומיות שעוסקות בהקפאת תאי רביה וטרום עוברים ובגנטיקת פריון בגרמניה וישראל. כמו כן, היא פעילה במישור הציבורי במגוון מסגרות. מאז שנת 2013 היא חברה במועצה הלאומית לביו-אתיקה. כמו כן הייתה חברה בועדות שונות של משרד הבריאות ושל המל"ג. בנוסף, היא מרבה להתבטא ציבורית בנושאים הקשורים בחופש אקדמי וזכויות נשים. מחקריה צוטטו בהרחבה בפסקי דין שונים, לאחרונה אף בפס"ד דין מכריע של בית המשפט העליון בנושא הולדה לאחר המוות.

לא בטוחים אם אתם רשומים באגודה?

האגודה הסוציולוגית הישראלית אוניברסיטת חיפה
חזרה למעלה